5 липня Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову, якою внесено зміни до низки постанов з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Зокрема, до Постанови Кабінету Міністрів №1127 від 25.12.2015 року було внесено такі зміни відповідно:
· встановлено, що для державної реєстрації права власності у зв’язку з поділом, виділом частки або об’єднанням земельної ділянки, закінченого будівництвом об’єкта подаються:
1) документ, що посвідчує право власності на земельну ділянку, закінчений будівництвом об’єкт, що поділяється, частка з якого виділяється чи об’єднується (крім випадків, коли право власності на таке майно вже зареєстровано в Державному реєстрі прав або коли для державної реєстрації права власності подається документ, передбачений підпунктом 2 цього пункту);
2) договір про поділ спільного майна або договір про виділ у натурі частки із спільного майна, або відповідне рішення суду (у разі належності земельної ділянки, закінченого будівництвом об’єкта, що поділяється або частка з якого виділяється, на праві спільної власності та прийняття співвласниками рішення щодо поділу спільного майна або виділу в натурі частки із спільного майна, що має наслідком припинення права спільної власності для всіх або одного із співвласників, що здійснює виділ у натурі частки).
· Державна реєстрація права власності при поділі, виділі частки або об’єднанні земельної ділянки здійснюється за наявності відомостей у Державному земельному кадастрі про сформовані ділянки.
· Державна реєстрація права власності на закінчені будівництвом об’єкти при поділі, виділі частки або об’єднанні проводиться за наявності відомостей у Єдиній державній електронній системі про технічні характеристики, прийняття в експлуатацію та присвоєння адреси.
· Для реєстрації права власності при поділі земельної ділянки та закінчених будівництвом об’єктів подається кількість заяв, що відповідає кількості утворених ділянок, крім випадків припинення спільної власності за договором або рішенням суду.
· При державній реєстрації права власності на земельну ділянку та закінчений будівництвом об’єкт, що залишаються у спільній власності після виділу частки, державний реєстратор перераховує частки на основі принципу рівності, якщо співвласники не мали різних розмірів часток або не встановили інший розмір за домовленістю чи рішенням суду. Для підтвердження домовленості співвласників може бути надана письмова заява з визначенням розміру часток, засвідчена нотаріально, або договір між співвласниками. Якщо до виділу частки співвласники мали різні розміри часток, перерахунок здійснюється за принципом пропорційності.
· Державна реєстрація права власності при поділі чи виділі частки з об’єктів нерухомості, таких як "цілісний майновий комплекс" або "комплекс будівель", проводиться на кожну будівлю чи споруду з окремими ідентифікаторами в системі, за наявності відомостей про технічні характеристики та адреси. Якщо майно є спільною власністю, потрібно подати договір про поділ або виділ частки, або рішення суду.
· Для державної реєстрації права власності при поділі майна, що належить подружжю (колишньому), подається відповідний договір або рішення суду. Реєстрація проводиться незалежно від наявності попередньої реєстрації. Якщо поділ стосується земельної ділянки чи закінченого будівництвом об’єкта, реєстрація здійснюється відповідно до специфічних норм. При визначенні частки одного зі співвласників реєстратор також проводить реєстрацію часткової власності інших співвласників, дотримуючись принципу рівності, якщо не встановлено інше за домовленістю чи рішенням суду. Для підтвердження домовленості співвласників надається письмова заява з визначенням розміру часток, засвідчена нотаріально, або договір між співвласниками.
25 липня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою внесено зміни щодо цифровізації сервісу з проставлення апостиля.
Дана Постанова містить нову редакцію порядку ведення Електронного реєстру апостилів, що визначає процедуру функціонування реєстру та наповнення його даними про проставлення апостиля на офіційних документах, складених в Україні. Згідно зі статтею 5 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів від 05.10.61 р., апостиль підтверджує справжність підпису, статус особи, що підписала документ, та автентичність печатки або штампа на документі.
Серед іншого, Постановою передбачено наступне, зокрема:
- електронна взаємодія з Єдиним державним вебпорталом електронних послуг та іншими інформаційними системами через систему «Трембіта» (Трембіта - система електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів);
- документальне відтворення процедури проставлення апостиля;
- надання відомостей про апостиль з відображенням документа або його сканованої копії;
- формування контрольного коду для перевірки апостиля.
23 липня Верховна Рада підтримала продовження воєнного стану та мобілізації.
Даними проєктами закону визначається, що термін дії воєнного стану та термін проведення загальної мобілізації буде продовжено з 12 серпня на 90 днів, тобто до 9 листопада.
Відповідні Укази щодо продовження воєнного стану та мобілізації має підписати Президент України у найближчий час.
24 липня Президентом України було підписано Закон, так званий як «Клуб білого бізнесу».
Як ми вже зазначали в нашій минулій статті за червень місяць, даний закон передбачає наступне:
Критерії включення до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання можуть включати:
1. Рівень сплати податків: Своєчасна та повна сплата податків.
2. Нарахування заробітної плати: Відповідність вимогам щодо виплати заробітної плати працівникам.
3. Відсутність порушень: Наявність чистої податкової історії без значних порушень.
4. Дотримання законодавства: Виконання всіх вимог податкового законодавства.
5. Фінансова стабільність: Здорове фінансове становище підприємства.
Переваги для Платників податків, включених до Переліку з високим рівнем добровільного дотримання:
1. Мораторій на документальні перевірки: Відсутність перевірок, за винятком деяких видів.
2. Скорочення строків перевірок: Зменшені терміни камеральних та документальних перевірок для бюджетного відшкодування.
3. Швидше надання податкових консультацій: Скорочені строки отримання індивідуальних податкових консультацій.
4. Призначення комплаєнс-менеджера: Закріплення менеджера для дистанційної взаємодії, включаючи відеоконференції.
Виконання умов для отримання переваг, передбачених для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання:
1. Своєчасна сплата податків: Регулярне і повне виконання зобов'язань щодо сплати податків.
2. Дотримання законодавства: Виконання всіх вимог податкового та трудового законодавства.
3. Відсутність порушень: Наявність чистої податкової історії без серйозних порушень.
4. Нарахування заробітної плати: Виплата заробітної плати відповідно до законодавства.
5. Резидентство в Дія.Сіty: Належність до категорії резидентів Дія.Сіty, якщо це передбачено.
У разі невиконання умов для отримання переваг для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання можуть бути наступні наслідки:
1. Втрата переваг: Виключення з Переліку та позбавлення переваг, таких як мораторій на перевірки.
2. Проведення перевірок: Можливість проведення документальних та камеральних перевірок.
3. Фінансові санкції: Накладення штрафів або пені за порушення податкового законодавства.
4. Погіршення репутації: Втрата довіри з боку партнерів та клієнтів через проблеми з дотриманням законодавства.
5. Обмеження в бізнес-діяльності: Можливі обмеження на участь у державних тендерах або програмах підтримки.
30 липня Кабінетом Міністрів України було схвалено законопроєкт про внесення змін до Митного кодексу України щодо пропуску гуманітарної допомоги.
Даний законопроєкт являється уточнювальним та таким, що “закриває” існуючі прогалини в законодавстві, що стосуються питання ввезення гуманітарної допомоги без внесення митних платежів.
Зокрема, проєктом закону пропонується внести зміни до ст. 287 Митного кодексу, про те що товари, визнані гуманітарною допомогою в установленому законодавством України порядку, під час ввезення (пересилання) на митну територію України звільняються від оподаткування ввізним митом. Раніше такого уточнення не було, лише з посиланням на сам закон про гуманітарну допомогу.
31 липня Міністерством Економіки України було ухвалено рішення щодо внесення змін до наказу про порядок ліцензування експорту товарів.
Зазначається, що дана зміна полягає у діджиталізації процедури отримання ліцензій на експорт.
Загалом, зміни до наказу передбачають наступне:
1. Подання документів та отримання ліцензії в електронній формі, з можливістю паперової подачі.
2. Скорочення переліку необхідних документів для отримання ліцензії.
3. Оновлення форми заявки, форми ліцензії та інструкцій щодо їх заповнення.
Для отримання ліцензій на експорт товарів в електронному форматі підприємцям потрібно перейти в розділ «Зовнішньоекономічна діяльність» на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг.
У власному електронному кабінеті на веб-порталі підприємець подає пакет документів в електронному вигляді. Після розгляду, у разі позитивного рішення, ліцензія з'явиться в кабінеті.
При паперовій подачі документів можна отримати відповідь на електронну пошту, якщо вказати адресу та бажання отримати відповідь таким чином.
На час воєнного стану ліцензії на експорт та імпорт видаються безкоштовно, тому лист-звернення не потребує гарантії сплати державного збору.
Зокрема, до Постанови Кабінету Міністрів №1127 від 25.12.2015 року було внесено такі зміни відповідно:
· встановлено, що для державної реєстрації права власності у зв’язку з поділом, виділом частки або об’єднанням земельної ділянки, закінченого будівництвом об’єкта подаються:
1) документ, що посвідчує право власності на земельну ділянку, закінчений будівництвом об’єкт, що поділяється, частка з якого виділяється чи об’єднується (крім випадків, коли право власності на таке майно вже зареєстровано в Державному реєстрі прав або коли для державної реєстрації права власності подається документ, передбачений підпунктом 2 цього пункту);
2) договір про поділ спільного майна або договір про виділ у натурі частки із спільного майна, або відповідне рішення суду (у разі належності земельної ділянки, закінченого будівництвом об’єкта, що поділяється або частка з якого виділяється, на праві спільної власності та прийняття співвласниками рішення щодо поділу спільного майна або виділу в натурі частки із спільного майна, що має наслідком припинення права спільної власності для всіх або одного із співвласників, що здійснює виділ у натурі частки).
· Державна реєстрація права власності при поділі, виділі частки або об’єднанні земельної ділянки здійснюється за наявності відомостей у Державному земельному кадастрі про сформовані ділянки.
· Державна реєстрація права власності на закінчені будівництвом об’єкти при поділі, виділі частки або об’єднанні проводиться за наявності відомостей у Єдиній державній електронній системі про технічні характеристики, прийняття в експлуатацію та присвоєння адреси.
· Для реєстрації права власності при поділі земельної ділянки та закінчених будівництвом об’єктів подається кількість заяв, що відповідає кількості утворених ділянок, крім випадків припинення спільної власності за договором або рішенням суду.
· При державній реєстрації права власності на земельну ділянку та закінчений будівництвом об’єкт, що залишаються у спільній власності після виділу частки, державний реєстратор перераховує частки на основі принципу рівності, якщо співвласники не мали різних розмірів часток або не встановили інший розмір за домовленістю чи рішенням суду. Для підтвердження домовленості співвласників може бути надана письмова заява з визначенням розміру часток, засвідчена нотаріально, або договір між співвласниками. Якщо до виділу частки співвласники мали різні розміри часток, перерахунок здійснюється за принципом пропорційності.
· Державна реєстрація права власності при поділі чи виділі частки з об’єктів нерухомості, таких як "цілісний майновий комплекс" або "комплекс будівель", проводиться на кожну будівлю чи споруду з окремими ідентифікаторами в системі, за наявності відомостей про технічні характеристики та адреси. Якщо майно є спільною власністю, потрібно подати договір про поділ або виділ частки, або рішення суду.
· Для державної реєстрації права власності при поділі майна, що належить подружжю (колишньому), подається відповідний договір або рішення суду. Реєстрація проводиться незалежно від наявності попередньої реєстрації. Якщо поділ стосується земельної ділянки чи закінченого будівництвом об’єкта, реєстрація здійснюється відповідно до специфічних норм. При визначенні частки одного зі співвласників реєстратор також проводить реєстрацію часткової власності інших співвласників, дотримуючись принципу рівності, якщо не встановлено інше за домовленістю чи рішенням суду. Для підтвердження домовленості співвласників надається письмова заява з визначенням розміру часток, засвідчена нотаріально, або договір між співвласниками.
25 липня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою внесено зміни щодо цифровізації сервісу з проставлення апостиля.
Дана Постанова містить нову редакцію порядку ведення Електронного реєстру апостилів, що визначає процедуру функціонування реєстру та наповнення його даними про проставлення апостиля на офіційних документах, складених в Україні. Згідно зі статтею 5 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів від 05.10.61 р., апостиль підтверджує справжність підпису, статус особи, що підписала документ, та автентичність печатки або штампа на документі.
Серед іншого, Постановою передбачено наступне, зокрема:
- електронна взаємодія з Єдиним державним вебпорталом електронних послуг та іншими інформаційними системами через систему «Трембіта» (Трембіта - система електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів);
- документальне відтворення процедури проставлення апостиля;
- надання відомостей про апостиль з відображенням документа або його сканованої копії;
- формування контрольного коду для перевірки апостиля.
23 липня Верховна Рада підтримала продовження воєнного стану та мобілізації.
Даними проєктами закону визначається, що термін дії воєнного стану та термін проведення загальної мобілізації буде продовжено з 12 серпня на 90 днів, тобто до 9 листопада.
Відповідні Укази щодо продовження воєнного стану та мобілізації має підписати Президент України у найближчий час.
24 липня Президентом України було підписано Закон, так званий як «Клуб білого бізнесу».
Як ми вже зазначали в нашій минулій статті за червень місяць, даний закон передбачає наступне:
Критерії включення до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання можуть включати:
1. Рівень сплати податків: Своєчасна та повна сплата податків.
2. Нарахування заробітної плати: Відповідність вимогам щодо виплати заробітної плати працівникам.
3. Відсутність порушень: Наявність чистої податкової історії без значних порушень.
4. Дотримання законодавства: Виконання всіх вимог податкового законодавства.
5. Фінансова стабільність: Здорове фінансове становище підприємства.
Переваги для Платників податків, включених до Переліку з високим рівнем добровільного дотримання:
1. Мораторій на документальні перевірки: Відсутність перевірок, за винятком деяких видів.
2. Скорочення строків перевірок: Зменшені терміни камеральних та документальних перевірок для бюджетного відшкодування.
3. Швидше надання податкових консультацій: Скорочені строки отримання індивідуальних податкових консультацій.
4. Призначення комплаєнс-менеджера: Закріплення менеджера для дистанційної взаємодії, включаючи відеоконференції.
Виконання умов для отримання переваг, передбачених для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання:
1. Своєчасна сплата податків: Регулярне і повне виконання зобов'язань щодо сплати податків.
2. Дотримання законодавства: Виконання всіх вимог податкового та трудового законодавства.
3. Відсутність порушень: Наявність чистої податкової історії без серйозних порушень.
4. Нарахування заробітної плати: Виплата заробітної плати відповідно до законодавства.
5. Резидентство в Дія.Сіty: Належність до категорії резидентів Дія.Сіty, якщо це передбачено.
У разі невиконання умов для отримання переваг для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання можуть бути наступні наслідки:
1. Втрата переваг: Виключення з Переліку та позбавлення переваг, таких як мораторій на перевірки.
2. Проведення перевірок: Можливість проведення документальних та камеральних перевірок.
3. Фінансові санкції: Накладення штрафів або пені за порушення податкового законодавства.
4. Погіршення репутації: Втрата довіри з боку партнерів та клієнтів через проблеми з дотриманням законодавства.
5. Обмеження в бізнес-діяльності: Можливі обмеження на участь у державних тендерах або програмах підтримки.
30 липня Кабінетом Міністрів України було схвалено законопроєкт про внесення змін до Митного кодексу України щодо пропуску гуманітарної допомоги.
Даний законопроєкт являється уточнювальним та таким, що “закриває” існуючі прогалини в законодавстві, що стосуються питання ввезення гуманітарної допомоги без внесення митних платежів.
Зокрема, проєктом закону пропонується внести зміни до ст. 287 Митного кодексу, про те що товари, визнані гуманітарною допомогою в установленому законодавством України порядку, під час ввезення (пересилання) на митну територію України звільняються від оподаткування ввізним митом. Раніше такого уточнення не було, лише з посиланням на сам закон про гуманітарну допомогу.
31 липня Міністерством Економіки України було ухвалено рішення щодо внесення змін до наказу про порядок ліцензування експорту товарів.
Зазначається, що дана зміна полягає у діджиталізації процедури отримання ліцензій на експорт.
Загалом, зміни до наказу передбачають наступне:
1. Подання документів та отримання ліцензії в електронній формі, з можливістю паперової подачі.
2. Скорочення переліку необхідних документів для отримання ліцензії.
3. Оновлення форми заявки, форми ліцензії та інструкцій щодо їх заповнення.
Для отримання ліцензій на експорт товарів в електронному форматі підприємцям потрібно перейти в розділ «Зовнішньоекономічна діяльність» на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг.
У власному електронному кабінеті на веб-порталі підприємець подає пакет документів в електронному вигляді. Після розгляду, у разі позитивного рішення, ліцензія з'явиться в кабінеті.
При паперовій подачі документів можна отримати відповідь на електронну пошту, якщо вказати адресу та бажання отримати відповідь таким чином.
На час воєнного стану ліцензії на експорт та імпорт видаються безкоштовно, тому лист-звернення не потребує гарантії сплати державного збору.