На сайті Кабінету Міністрів України з'явилася офіційна інформація щодо підтримки програми впровадження е-резидентства в Україні. Перспектива реалізації е-резидентства з'явилася ще восени минулого року, коли Мінцифри активно виступили із такою ініціативою перед українським урядом.
Якщо говорити про визначення, то е-резидент — це особливий статус іноземного громадянина в Україні, який відкриває йому доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощує процедури отримання адміністративних послуг та укладання цивільно-правових угод, а також надає можливість дистанційно засновувати та вести бізнес. в Україні.
Завдяки українському е-резидентству, іноземці отримають онлайн:
- кваліфікований електронний підпис;
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
можливість відкрити онлайн рахунок в українському банку;
- Спрощений доступ до адміністративних послуг в Україні.
Крім того, іноземцям, які отримали е-резидентство України, обіцяють:
- привабливі податки та уникнення подвійного оподаткування;
- відсутність складних бюрократичних процедур;
— просту та зручну платформу для ведення бізнесу з доступом до всіх необхідних послуг та можливістю здійснення угод онлайн із застосуванням безпечного ключа електронного підпису, сертифікованого в Україні;
- Персональну консультаційну підтримку;
- англомовний сервіс підтримки;
Оскільки е-резидентство буде привабливим насамперед для представників IT сфери, цільовою аудиторією для отримання українського е-резидентства можуть стати Індія, Бангладеш, Пакистан, Китай та Філіппіни.
У свою чергу, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, Міністерство цифрової трансформації протягом двох місяців має подати Кабінету Міністрів України пропозиції щодо прийняття актів,
необходимых для внедрения эксперимента и обеспечить принятие нормативно-правовых актов, вытекающих из настоящего постановления. В течение трех месяцев — определить перечень государств для введения эксперимента и обеспечить создание и функционирование системы «Е-резидент», который станет частью портала «Дия».Також для реалізації проекту МВС, МЗС, Мін'юст, Мінфін, Державна податкова служба, Державна служба фінансового моніторингу протягом місяця мають забезпечити розробку та прийняття нормативно-правових актів, створення організаційних, технічних та кадрових умов, необхідних для виконання запропонованої програми.
Повідомляється, що експеримент із реалізації та впровадження проекту «е-резидентсва» стартуватиме вже з 1 липня, а повноцінний запуск послуг порталу е-резидентства має відбутися лише наприкінці 2020 року.