L&M Finance Group ua

Серпневі зміни в законодавстві на період воєнного стану


Відповідно до прийнятого Закону від 18.07.2022 № 2421-IX з 10 серпня вводиться особлива форма трудового договору з нефіксованим робочим графіком. 
Даним законом вносяться наступні зміни та доповнення, зокрема:
-        До Закону №2121 (КЗпП), доповнено статтею 211 щодо запровадження трудового договору з нефіксованим робочим часом, особливістю якого полягає у відсутності конкретно встановленого часу виконання роботи, роботи для працівника виникають виключно у разі отримання такої роботи від роботодавця відповідно до трудового договору без гарантування надання такої роботи на постійній основі.
-        Примірна форма трудового договору з нефіксованим робочим графіком затверджуються виключно Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин.
-        Визначено, що роботодавець на свій розсуд, визначає час для залучення працівника  до роботи, об’єм, режим та тривалість роботи, зазначивши про це в трудовому договорі із працівником.
-        Законом визначено, що максимальна кількість укладених трудових договорів із нефіксованим графіком з працівником не може перевищувати 10% від загальної кількості трудових договорів укладених на підприємстві.
-        Підприємці та юридичні особи, що використовують найману працю менше 10 працівників, мають право укладати не більше одного трудового договору із нефіксованим графіком з працівником.
-        Мінімальний графік робочого часу працівника протягом одного календарного місяця, відповідно до даного трудового договору, становить тридцять дві години (32).
-        При нарахуванні заробітної плати (доходів) працівникам, які працюють за трудовим договором з нефіксованим робочим графіком, ставка єдиного внеску, 22%, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.


12 серпня був опублікований Закон від 12.08.2022 № 7664 про продовження військового стану в Україні.
Законом передбачено продовження строку дії воєнного стану Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб - до 21 листопада.


19 серпня було опубліковано Постанову КМУ №928 щодо продовження карантину по всій території України до 31 грудня 2022 року.

Урядом ухвалена Постанова, яка допомагатиме підтримувати економіку та бізнес в Україні. Задля мобільності та ефективності бізнесу на період воєнного стану з 1 вересня Дія запускає програму єВідрядження (в експериментальному форматі).
Такою програмою зможуть скористатися як Фізичні особи-підприємці, так і юридичні особи, які:
-        подали податкову звітність;
-        відсутня заборгованість зі сплати єдиного внеску на державне соціальне страхування;
-        середня заробітна плата в компанії становить не менше 20 тисяч гривень;
-        внесли гарантований платіж у 200 тисяч гривень;
-        кількість застрахованих осіб за останній місяць звітного кварталу має бути не менше 10 осіб.
Дозвіл на виїзд зможуть отримати одночасно не більше 10% від кількості застрахованих осіб, але не більше 10 людей із компанії одночасно.


19 серпня Державна податкова служба на своєму сайті опублікувала новину про те, що Україна приєдналася до Багатосторонньої угоди CRS (оригінал -Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information).
Основною ціллю такого приєднання - імплементація загального стандарту звітності CRS, що є одним із міжнародних зобов’язань України як члена Глобального форуму ОЕСР з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей між Податковими службами країн-учасниць.
Також, Міністерством фінансів України вже розроблений та підготовлений проєкт Закону щодо прийняття та впровадження міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки до Податкової систему України.


25 серпня Комітетом з питань аграрної політики було передано на розгляд та рекомендовано прийняти за основу Верховній Раді України законопроект щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення №7636 від 05.08.22.
Метою даного проекту Закону є відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок с/г призначення, як до встановлення військового положення, зокрема:
-        Ініціювати внесення прав земельними ділянками с/г призначення, зареєстрованих в РВА у книгах реєстрації, до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
-        Змінити положення пункту 27 Перехідних положень Земельного кодексу України щодо застосування дій з оформлення прав на земельні ділянки на період воєнного стану таких, що не функціонують протягом 30 робочих днів.
-        Відновити проведення земельних торгів з передачі у користування земельних ділянок с/г призначення державної, комунальної власності.
-        Встановити, що фізичні, юридичні особи, які отримали право постійного користування земельними ділянками державної, комунальної власності, які відповідно до ЗКУ не можуть бути суб’єктами такого права, можуть викупити такі земельні ділянки із розстроченням платежу.