Вересневі зміни в законодавстві на період воєнного стану
Вересневі зміни в законодавстві на період воєнного стану
Із 1 вересня стартувала програма держпідтримки для аграріїв. Як зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, Тарас Висоцький, зареєструватися на програму держпідтримки можливо через Державний аграрний реєстр (далі ДАР). Дана програма поділяється на два типи: · перша – це виплата на гектар у розмірі 3100 грн. за 1га. (максимальний розмір – до 120га., при цьому немає обмежень щодо кількості гектар у володінні громадян), · друга – це виплати у розмірі 5300 грн. за 1 корову (для власників від 3-х до 100 корів). Дану підтримку можуть отримати будь-які селянські господарства, але є одна ключова умова – земельні ділянки мають бути зареєстровані, так само як і корови. Реєстрація по програмі підтримки в ДАРі проводиться у декілька етапів, реєстрація через кваліфікований цифровий підпис, додавання електронної пошти, вибір типу програми.
2 вересня набрав чинності законопроект щодо внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” №5337. Внесеними змінами до закону передбачається, що територіальні органи МВС України щоквартально подаватимуть до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відомості про реєстрацію (перереєстрацію), переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів підприємств, установ та організацій. Відповідно до законопроекту, має бути запроваджений механізм безпосереднього доступу центру комплектування до бази даних МВС щодо актуальної інформації про транспортні засоби підприємств, установ та організацій, тим самим оптимізувавши інформаційний обмін в питанні обліку транспортних засобів. Нагадаємо, до прийнятого законопроекту, підприємства забов’язані під час кожної реєстрації авто в севісних центрах при МВС звертатися до місцевого РВК та отримувати довідку про постановку на облік (зняття з обліку).
6 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №7532 від 07.07.22. Законопроектом пропонується наступне: 1. Перевірка набувача вимогам статті 130 Земельного кодексу України не здійснюється за наступних умов (за наявності підтвердження таких вимог заявою від набувача): - земельна ділянка для ведення садівництва до 0,25 га., розташованих в населених пунктах; - земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства до 2 га., розташованих в населених пунктах. 2. Площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що належить на праві сумісної власності подружжю, враховується до загальної площі земельних ділянок лише того з подружжя, за ким зареєстровано право власності. 3. Передача переважного права купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення лише на певний строк, а не безстроково, як було до законопроекту 4. У разі державної реєстрації набуття права власності на земельну ділянку сільгосппризначення за суб'єктом переважного права чи державної реєстрації припинення права оренди одночасно проводиться державна реєстрація припинення переважного права купівлі земельної ділянки, без подання відповідної заяви заявником. 5. Перехід до довірчого власника земельної ділянки прав та обов'язків власника земельної ділянки за договорами оренди, емфітевзису, суперфіцію, договорами про встановлення земельного сервітуту здійснюється лише тоді, коли у зв'язку із встановленням довірчої власності право власності на цю земельну ділянку припиняється. 6. Розповсюдження норми про можливість викупу земельних ділянок державної, комунальної власності особами, які протягом 3 років вирощують на них сади та ягідники, на випадки, коли відповідні насадження будуть висаджені до 2035 року.
30 вересня – останній день подання Звіту про Контрольовані операції (КО) за 2021 рік. Звіт про КО подається разом із Повідомленням про участь у міжнародній групі компаній (Повідомлення) у електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». У разі, якщо не було подано такого Звіту до ДПС щодо КО, то o за неподання Звіту та Повідомлення передбачено (пункт 120.3 статті 120 Кодексу) штраф у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, що становить для звітного 2021 року 681 000 грн (300 х 2 270 грн). o за несвоєчасне подання Звіту та Повідомлення (пункт 120.6 статті 120 Кодексу) передбачено штраф – 1 розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен прострочений день (але не більше 300 прожиткових мінімумів). Відповідно до Порядку Міністерства Фінансів України від 29.07.2022 №225, що набув чинності 06.09.2022, подається Заява до контролюючого органу разом із пакетом документів щодо КО не пізніше 30 вересня 2022 року. Така Заява подається до контролюючого органу разом з інформацією про відсутність можливості виконання податкових обов’язків щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності. Детальніше щодо звітування КО та правил заповнення можна ознайомитися на офіційному веб ресурсі ДПС України
13 вересня на сайті Верховної Ради України був оприлюднений законопроект №8029 "Про внесення змін до Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" щодо порядку виїзду громадян за кордон в особливий період на умовах гарантованої фінансової підтримки Збройних Сил України". Даним законопроектом пропонується дозвіл на виїзд військовозобов’язаним за кордон за наступних умов: o гарантійний внесок в державний банк в сумі 5 неоподаткованих мінімумів для працездатних громадян (станом на теперішній час це 13 тис. грн.), з якого щомісяця сума, яка дорівнює податкам з мінімальної зарплати (станом на тепер це 2697,5 = ЄСВ 22% - 1430,0 + ПДФО 18% - 1170,0 + військовий збір 1,5% - 97,5), буде перераховуватися на рахунок ЗСУ; o письмове підтвердження добровільного обов’язку поповнювати цей рахунок (з внеском) щомісяця на ту ж суму податків з мінімалки і дозвіл звідти перераховувати щомісяця кошти на рахунок ЗСУ.