L&M Finance Group ua
2020-06-07 19:20

УРЯД ВКЛЮЧИВ ПАНАМУ ДО СПИСКУ ОФШОРНИХ ЗОН

28 квітня 2020 року набрав чинності Закон України Закон «Про попередження та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення» (далі – «Закон»), що має безпосередній вплив на розвиток та регулювання ринку вірту активів.
Крім всіх нововведень Закону, особливу увагу привертає саме область віртуальних активів, оскільки попри її популярність та широке використання вона досі є неврегульованою законодавчо. Відсутність необхідних правових норм, порядків та правил стимулюють використання віртуальних активів у несприятливих чи злочинних цілях. Саме цей факт і є причиною того, що термін «віртуальний актив» закріплюється насамперед у законі «Про попередження та протидію легалізації (відмиванню) доходів…», з урахуванням якого надалі будуть розроблені відповідні правила та порядки регулювання. Таким чином, у Законі відображено такі важливі для ринку обороту віртуальних активів нововведення:
  1. Зафіксовано поняття «віртуальний актив», згідно з яким віртуальний актив — це цифровий вираз вартості, яким можна торгувати в цифровому форматі або переказувати і яке може використовуватися для платіжних або інвестиційних цілей.
  2. Відповідно до Закону, постачальником послуг, пов'язаних з обігом віртуальних активів, є будь-яка фізична або юридична особа, яка здійснює один або кілька таких видів діяльності та/або операцій для іншої фізичної та/або юридичної особи або від імені такої особи:
- обмін віртуальних активів;
- Переведення віртуальних активів;
- зберігання та/або адміністрування віртуальних активів або інструментів, що дозволяють контролювати віртуальні активи;
- участь та надання фінансових послуг, пов'язаних із пропозицією емітента та/або продажем віртуальних активів;
  1. Постачальники послуг, пов'язані з обігом віртуальних активів, будуть суб'єктами первинного фінансового моніторингу.
  2. Фінансові операції із віртуальним активом на суму понад 30 тис. грн. повинні проходити належну перевірку суб'єктом первинного фінансового моніторингу.
  3. Крім того, Законом збільшено поріг фінансових операцій, що підлягають обов'язковому моніторингу – із 150 тис. грн. до 400 тис. грн., що також застосовується до віртуальних активів.
  4. Затверджено перелік інформації, що має супроводжувати переведення віртуальних активів.
Відповідно до Закону, державне регулювання та нагляд у сфері запобігання та протидії щодо постачальників послуг, пов'язаних з обігом віртуальних активів, здійснюватиметься Міністерством цифрової трансформації України. Повідомляється, що у найближчому майбутньому Міністерство надасть профільний закон щодо запровадження віртуальних активів, у якому буде закріплено правовий статус та класифікацію віртуальних активів, вимоги до випуску та обігу певних категорій віртуальних активів та інші питання державного регулювання.